منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564

سوالات تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

برای بسیاری، چاقی کلی صورت یک مشکل محسوب می‌شود. اما چاقی موضعی صورت یکی از معیارهای زیبایی است. به عنوان مثال اکثر خانم‌ها ترجیح می‌دهند در ناحیه گونه یا لب‌ها برجستگی داشته باشند. افرادی که از این نعمت بی بهره هستند می‌توانند با تزریق چربی به ناحیه مورد نظر، به چاقی موضعی برسند. برای تزریق چربی، چربی از ناحیه‌ای از بدن که نیازی به حضور چربی ندارد برداشته شده و به صورت تزریق می‌شود. برای صورت معمولا چربی از باسن، شکم یا ران گرفته می‌شود.

با استفاده از تزریق چربی، که یکی از ایمن ترین روش‌های زیبایی است شما می‌توانید گودی زیر چشم و خط اخم را رفع کرده و لب‌ها، گونه‌ها و فرم چانه را اصلاح کنید. ضمن این که با این روش پوستتان نیز جوان می‌شود. بسیاری از افراد به مواد پر کننده صورت واکنش آلرژیک نشان می‌دهند، روش تزریق چربی از این نظر که حساسیتی برای شما ایجاد نمی کند، بسیار ایمن است. در این روش به دلیل این که از چربی‌های بدن خود فرد استفاده می‌شود، احتمال بروز واکنش تقریبا صفر است.
برای برخی از افراد، افتادگی پوست و پیری زودرس زاییده از دست رفتن چربی زیر پوست است. در این افراد خود روند پیری مسئول افتادگی پوست نیست. بلکه کاهش حجم صورت باعث شده است که پوست پیر به نظر برسد. برای این افراد استفاده از تزریق چربی برای سفت شدن پوست کاملا عملی است و مشکل را حل می کند.

تزریق چربی عملی است که شما می‌توانید به کمک آن به اهداف زیر دست پیدا کنید:

پر کردن گودی صورت
برجسته کردن گونه
درمان جای جوش
پرکردن گودی زیر چشم
جوانسازی پوست
حجیم کردن لب‌ها
پرکردن خطوط صورت مانند خط خنده
حجم دادن به سینه‌ها
حجیم کردن ناحیه پشت دست

سوالات رایج تزریق چربی

در حقیقت تزریق چربی، نوعی پیوند چربی است. در این روش چربی خود بدن از نواحی دیگری گرفته شده و برای پر کردن بخش دیگری از بدن، در آن جا تزریق می‌شود. همان طور که گفته شد، در این روش به دلیل این که از چربی‌های خود بدن استفاده می‌شود، احتمال بروز آلرژی وجود ندارد.

پرسش و پاسخ درباره تزریق چربی

آیا تزریق چربی روش ایمنی است؟
پاسخ: در این روش به دلیل این که از سلول‌های چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، علاوه بر ایمنی و کارآمدی، امکان حساسیت نیز به صفر می‌رسد.

آیا تزریق چربی درد دارد؟
پاسخ: به طور کلی تزریق چربی در صورت درد کمتری نسبت به تزریق در باسن و سینه دارد. علت آن نیز میزان چربی کمتری است که تزریق می‌شود. اما در هر شرایطی استفاده از مسکن‌های خوراکی و تزریقی موجب کنترل کامل درد می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت این روش در عمل درد غیرقابل تحمل و سختی ندارد.

آیا ماندگاری تزریق چربی بیشتر از تزریق ژل است؟
پاسخ: پرکردن به وسیله چربی و یا ژل تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارند؛ اما مدت ماندگاری آنها متفاوت است. به طور کلی تزریق چربی 2 سال در بدن ماندگاری دارد. پیشنهاد ما این است که انتخاب نوع ماده تزریقی را بر عهده پزشکان کلینیک صدف بگذارید. پزشک با توجه به خواسته شما و شرایط شما بهتر از هرکسی می‌تواند بین چربی و ژل آنچه برای شما مفیدتر است را انتخاب نماید.

مدت زمان تزریق چقدر است؟
پاسخ: بسته به ناحیه تحت درمان، مدت زمان لازم متفاوت است. به عنوان مثال تزریق به صورت یک ساعت زمان نیاز دارد؛ اما تزریق به باسن و سینه 3 ساعت زمان می‌برد.

دوره بهبودی تزریق چربی چقدر است؟
پاسخ: معمولا بعد از تزریق چربی مقداری کبودی و تورم وجود دارد که به مرور زمان ظرف حداکثر 6 هفته از بین می‌رود. البته دوره بهبودی تزریق به بدن ممکن است طولانی‌تر باشد.

از چه مناطقی بیشتر چربی برداشته می‌شود؟
پاسخ: محل مناسب برداشتن چربی در افراد مختلف متفاوت است. اما معمولا چربی‌هایی که به رژیم غذایی مقاوم هستند بهترین گزینه برای انجام این عمل می‌باشند. قسمت خارجی ران و باسن چنین شرایطی را دارند. اما به طور کلی تقریبا از چربی زیر پوستی تمام مناطق بدن می‌توان به این منظور استفاده کرد. پهلوها، ران‌ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم تری نسبت به رژیم غذایی دارند.

آیا با یک بار تزریق می‌توان به نتایج دلخواه رسید؟
پاسخ: در مورد تزریق‌های محدود مثل تزریق لب، ممکن است یک مرتبه تزریق کافی باشد. اما در موارد گسترده‌تر برای این که به نتیجه دلخواه برسید معمولا باید 2 الی 4 بار تزریق انجام دهید. برخی از پزشکان، بار اولی که چربی را لیپوساکشن می‌کنند، مازاد مورد نیاز را نگه می‌دارند تا در تزریق‌های بعدی استفاده کنند. اما برخی نیز در هر بار تزریق از چربی جدید استفاده می‌کنند.

چرا تزریق چربی پرطرفدار است؟
پاسخ: به دلیل این که در این روش از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، احتمال بروز حساسیت و مشکلات مانند پس زدن جراحی کم است. همچنین دوام و ماندگاری این روش نسبت به سایر روش‌های پرکننده زیبایی بیشتر است. ضمن این که امکان جابجایی و یا حرکت چربی زیر پوست وجود ندارد. به همین دلیل این روش به یکی از روش های محبوب جراحی زیبایی تبدیل شده است.

آیا برای انجام این عمل بدن باید مقدار چربی مشخصی داشته باشد؟
پاسخ: همان طور که گفته شد، در تزریق چربی از چربی خود بدن استفاده میشود. بنابراین اگر فرد متقاضی این عمل چربی کافی برای کشیدن و تزریق به محل مورد نظر را در بدن نداشته باشد، گزینه مناسبی برای انجام این عمل نمی‌باشد.

آیا تمام نواحی بدن بطور یکسان منابع مناسب برای انتقال چربی هستند؟
پاسخ: چربی نرم و غیر فیبروتیک بهترین نوع چربی برای انجام این عمل است که معمولاً از ناحیه مرکزی شکم گرفته می‌شود. به هر حال، نواحی خاص بدن که قبلاً بر روی آنها عمل لیپوساکشن انجام شده و جای زخم بر روی آنها باقی مانده، برای انجام این کار مناسب نیستند.

چه زمان می‌توان پس از درمان به محل کار و فعالیت‌های عادی بازگشت؟
پاسخ: این موضوع بستگی به توصیه پزشک دارد. اما معمولا بین 3 تا 5 روز زمان نیاز دارید تا بتوانید به محل کار و فعالیت‌های روزانه خود باز گردید.

برای بازگشت به فعالیت‌های ورزشی به چه میزان زمان نیاز داریم؟
پاسخ: با گذشت 7 تا 10 روز پس از درمان، امکان بازگشت به فعالیت‌های ورزشی وجود دارد. البته باز هم با توجه به توصیه پزشک این زمان ممکن است متغییر باشد.

جهت تشکیل فرآیند خون رسانی به چربی تزریق شده چه مدت زمان نیاز است؟
پاسخ: خون رسانی جدید به سلول‌های تزریق شده به چند ماه زمان نیاز دارد. شبکه خون رسانی به این بافت ها حدود 6 ماه زمان نیاز دارد. اما گاهی نیز این فرایند 12 تا 18 ماه طول می‌کشد.

چربی را باید هر چند وقت یک بار تجدید کرد؟
پاسخ: بهترین زمان برای تزریق مجدد چربی 6 تا 9 ماه پس از تزریق اولیه است. اما بسته به شرایط بیمار ممکن است باز هم نیاز به تزریق مجددا وجود داشته باشد. بهتر است 2 سال بعد از تزریق اولیه این عمل مجددا تکرار شود. اگر بیمار از نتیجه عمل راضی باشد می‌تواند هر 2 سال یک بار آن را تجدید کند. جالب است بدانید که حتی اگر چربی کاملا آب هم شود باز هم حدود 51 درصد پایه آن باقی می‌ماند.

جذب چربی در بدن چه کسانی رخ می دهد؟
پاسخ: معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از تزریق چربی یک سری نکات را رعایت کنید. به عنوان مثال به اکثر این افراد رژیم غذایی خاصی داده می‌شود. به عنوان مثال اگر کسی که چربی تزریق کرده است اقدام به رعایت رژیم غذایی سخت کند، اولین جایی از بدنش که لاغر می‌شود، محلی است که در آن چربی تزریق کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که فردی که چربی تزریق کرده است، باید رژیم غذایی متعادل داشته باشد.

آدرس صفحه اینستاگرام

این در حالی است که معمولا توصیه می‌شود زمانی اقدام به انجام این عمل کنید که قصد لاغر کردن خودتان را نداشته باشید. البته جذب چربی در بدن افراد مختلف متفاوت است. در بدن برخی از افراد چربی بیشتر باقی می‌ماند و در بدن برخی دیگر به سرعت جذب می‌شود. بنابراین این امر به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست و تنها بعد از تزریق اول می‌توان این موضوع را متوجه شد.

کلینیک صدف اصفهان با مجرب ترین پزشکان و با استفاده از سیستم به روز دنیا آماده خدمات در زمینه کاشت ابرو می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بهترین درمان خط اخم عمیقبهترین درمان خط اخم عمیق

برای انتخاب بهترین درمان خط اخم عمیق، روش‌ های بسیاری وجود دارد که هر یک از این روش‌ ها به نوبه‌ ی خود کاربردی و مؤثر هستند؛ به شرط آنکه روش‌ های درمانی را با دقت و کیفیت لازم به کار گرفت تا بتوان به نتیجه‌ی مؤثری دست پیدا کرد. ... ادامه مطلب

ترمیم تزریق چربیترمیم تزریق چربی

در روش تزریق چربی (عمل تزریق چربی) از چربی فرآوری شده از بدن خود فرد استفاده می‌شود تا مجدداً فرم مطلوب و حجم مناسبی را به چهره بازگرداند. برخی از قسمت‌های صورت با افزایش سن افتاده می‌شوند و تزریق چربی می‌تواند صورت شما را مجدداً جوان کند و ظاهر جوان‌تری را به صورت شما ببخشد. ... ادامه مطلب

ویژگی بهترین کلینیکهای پوستویژگی بهترین کلینیکهای پوست

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد ویژگی های بهترین کلینیک پوست و زیبایی در اصفهان در اختیار شما همشهریان عزیز قرار دهیم ... ادامه مطلب

کلینیک صدف یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست ، لیزر و پیوند مو در شهر زیبای اصفهان میباشد.
کلینیک صدف در سال 1389 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني خانم دکتر گیتا فقیهی متخصص پوست ومو ،استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاسیس و راه اندازی گردید.
هدف ما استفاده از جديدترين و پيشرفته ترين دستاوردهاي دانش و تکنولوژي در محيطي مدرن و آرام بخش براي ارائه بهترين خدمات در حوزه پوست، مو و زيبايي و مطابق با استانداردهاي FDA و وزارت بهداشت و درمان مي باشد.
اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته پوست، مو، زيبايي و ليزر و تناسب اندام خدمات خود را ارائه مي دهد. کلینیک صدف مجهز به کلیه دستگاههای تخصصی در زمینه پوست و مو و جوانسازی که مورد تایید پزشکان متخصص پوست و مو است، میباشد.
انواع خدمات با مناسب ترین تعرفه در محیطی کاملا زیبا، آرام توسط پزشکان مجرب و متخصصین با جدیدترین متد روز دنیا ارائه میگردد.
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین