منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564

هایفوتراپی صورت چیست ؟

آنچه در این مطلب میخوانید

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی روشی است که امروزه در تمام دنیا جایگزین تکنیک جراحی شده است.در این روش امواج اولتراسوند بطور مستقیم و تنها از راه تماس دستگاه با سطح پوست، به لایه اصلی موثر در لیفتینگ یا SMAS وارد شده و همان عملی را انجام میدهند که در روش جراحی انجام می‌شود. یعنی مساحت این لایه را کم می‌کند، اما نیازی به برش جراحی ندارد.

آدرس اینستاگرام کلینیک صدف

در هایفوتراپی لایه SMAS (superficial muscular aponeurotic system) مورد هدف واقع می‌شود که سبب محقق شدن لیفت وجمع شدن ماهیجه و پوست بر اثرایجاد حرارت نقطه‌ای در اعماق لایه‌های زیرین پوست می‌گردد.

روش‌ های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین و چروک پوست و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آنها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد‌. این روش یک جراحی نسبتا دشوار وبزرگ محسوب می‌شود و معمولا بدلیل دشواری آن عوارض ودوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می‌گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر فقط برای افتادگی‌های شدید مورد استفاده قرار می گیرد .

نتایج هایفوتراپی با درمان‌های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده می‌شود‌.

هایفوتراپی

هایفوتراپی آخرین دستاورد تکنولوژی دنیا در لیفت بدون جراحی است‌. این کار را به وسیله امواج اولتراسونیک متمرکز با قدرت نفوذی بسیار متفاوت و بیشتر از آر اف و لیزرها انجام می‌دهد.

تفاوت در نفوذ مقایسه آر اف و لیزر با 2 میلیمتر نفوذ، در مقایسه با هایفو با قدرت نفوذی تا 4.5 میلیمتر است.

کاربردهای هایفوتراپی:

جوانسازی و لیفتینگ
ازبین بردن چروک
سفت کردن پوست
کلاژن سازی
لیفت و بالا کشیدن ابرو
افزایش الاستیسیتی گونه‌ها
تکنولوژی هایفوتراپی

تکنولوژی هایفو روشی است که از امواج ماورای صوت استفاده می‌کند.

در روش هایفوتراپی با تمرکز برای لایه های داخلی و ایجاد گرمای شدید باعث تخریب هوشیارانه منطقه‌ای می‌شود.

پس در روش هایفوتراپی با ایجاد امواج آلتراسوند بر روی یک نقطه مشخص و بسیار کوچک گرمای شدیدی ایجاد می‌شود‌.

اگر شما برای مدت طولانی کاغذی را در معرض نور شدید خورشید قرار دهید شاید اتفاقی نیفتد اما اگر با یک ذره بین این نور را در نقطه‌ای کوچک متمرکز کنیم فورا کاغذ آتش می‌گیرد‌. روش هایفو نیز همین کار را انجام می‌دهد‌. یعنی در نقطه تمر کز حرارت بالا می‌رود اما در نقاط کناری هیچ گرمایی ایجاد نمی‌شود و آسیبی نمی‌بینند‌. پس تنها نقاطی که می‌خواهیم تخریب می‌شوند و به نقاط دیگ بافت آسیبی وارد نمی‌شود‌.

که در روش جوانسازی پوست بدن بافت آسیب دیده را ترمیم می‌کند و پوست جدید و جوان جای پوست فرسوده و پیر قبلی جایگزین می‌گردد.

چه کسانی کاندید مناسب هایفوتراپی هستند؟

افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند می‌توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند‌. اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی‌های بیشتر می‌دهد‌. در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می‌توان از روش‌های ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند .افرادی تمایل دارند همیشه جوان بمانند می‌توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند‌. اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی‌های بیشتر می‌دهد‌. در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می‌توان از روش‌های ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال و HIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت و گردن هستند می‌توانند از روش هایفوتراپی صورت و گردن استفاده کنند‌.

طریقه انجام هایفوتراپی چگونه است؟

شخص به آرامی روی تخت دراز میکشد و پزشک کلینیک صدف حدود 30 الی 45 دقیقه دسته دستگاه (پروپ) هایفو (HIFU) را درست مثل سونوگرافی معمولی به آرامی روی پوست صورت در جهت‌های خاص روی صورت بیمار حرکت می‌دهد چون این تکنیک درد غیر قابل تحملی ندارد هیچ نیازی به بیهوشی و بی‌حسی ندارد و بعضا حتی نیاز به مالیدن کرم‌های موضعی بی‌حسی نمی‌باشد.

نکته قابل توجه اینجاست که بلافاصله بعد از اتمام هایفوتراپی شخص بطور واضح لیفت صورت خود را حس می‌کند که به این نتایج، نتایج سریع الاثر هایفو (HIFU) می‌گوییم.
با توجه به اینکه نتایج لیفتینگ هایفو (HIFU) دو دسته می‌باشد:
1- نتایج سریع الاثر
2- نتایج تاخیری و تدریجی باید بگوییم نتایج تاخیری لیفتینگ هایفو (HIFU) تا حدود سه ماه بعد از انجام هایفو (HIFU) ادامه دارد و تا 6 ماه بعد نتایج کامل می‌شود.

بهترین هایفوتراپی در اصفهان


نکات مهم در هايفوتراپى

برای رضایت‌مندی مطلوب از انجام هایفو (HIFU) توجه به نکات زیر بسیار حایز اهمیت است:
1- توقعات واقع گرایانه شخص ازنتیجه هایفوتراپی
2- توجه به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک آن
3- با توجه به میزان افتادگی پوست صورت و سن شخص و عمق چین و چروک‌های پوست، با معاینه‌ی دقیق و کامل شخص و توجه به علل افتادگی و شلی پوست شخص برای وی توضیح داده شود که:
آیا کاندید مناسبی برای هایفودرمانی هست یا خیر؟
آیا هایفودرمانی به تنهایی مشکل فرد را برطرف می‌کند؟
چون گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی یا ژل‌های هیالورونیک قابل جذب و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی ) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود.

اختلالات و مشکلات زيادي می‌تواند منجر به گودی، سیاهی و تیرگی زیر چشم شود. حالتی که صورت شخص را خسته و مریض نشان می‌ دهد. یکی از راه‌ ها درمانی مؤثر در زمینه رفع گودی و سیاهی زیر چشم، تزریق فیلر در این بخش حساس از صورت است. کلینیک صدف یکی از بهترین مراکز برای تزریق ژل و فیلر در اصفهان می‌ باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراحی زیبایی پلک در چه مواردی انجام میشود؟جراحی زیبایی پلک در چه مواردی انجام میشود؟

اگر شما کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی باشید؛ می‌توانید با انجام این عمل 8 تا 10 سال جوانتر شوید ... ادامه مطلب

تزریق ژل به پیشانیتزریق ژل به پیشانی

چروک‌ های پیشانی از خطوطی هستند که در چهره بسیار مشخص هستند.چین و چروک‌ های پیشانی و اطراف چشم‌ ها فرد را عصبانی نشان می‌ دهند . ... ادامه مطلب

معایب و مزایای کاشت ابرو به روش FUTمعایب و مزایای کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT یکی از روش‌ های سنتی کاشت ابرو طبیعی است که برای پر کردن قسمت‌ های خالی ابرو یا بهبود ظاهر آن انجام می‌ شود . ... ادامه مطلب

کلینیک پوست صدف

کلینیک صدف یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست ، لیزر و پیوند مو در شهر زیبای اصفهان میباشد.
کلینیک صدف در سال 1389 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني خانم دکتر گیتا فقیهی متخصص پوست ومو ،استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاسیس و راه اندازی گردید.
هدف ما استفاده از جديدترين و پيشرفته ترين دستاوردهاي دانش و تکنولوژي در محيطي مدرن و آرام بخش براي ارائه بهترين خدمات در حوزه پوست، مو و زيبايي و مطابق با استانداردهاي FDA و وزارت بهداشت و درمان مي باشد.
اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته پوست، مو، زيبايي و ليزر و تناسب اندام خدمات خود را ارائه مي دهد. کلینیک صدف مجهز به کلیه دستگاههای تخصصی در زمینه پوست و مو و جوانسازی که مورد تایید پزشکان متخصص پوست و مو است، میباشد.
انواع خدمات با مناسب ترین تعرفه در محیطی کاملا زیبا، آرام توسط پزشکان مجرب و متخصصین با جدیدترین متد روز دنیا ارائه میگردد.
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین