منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564
لیزر صورت در اصفهان | بهترین دکتر پوست اصفهان

لیزر لک صورت

لیزر لک صورت

لک و یا Ephelides ذخایر خال دار کوچکی حاوی رنگدانه در اپیدرم (لایه فوقانی پوست) هستند که معمولاً در اثر آفتاب سوختگی قرار گرفتن عادی در معرض نور خورشید در ورزش‌هایی مثل تنیس، دو میدانی و یا شنا کردن و یا به علت جوش صورت بوجود می‌آیند. لک و کک و مک صورت را می‌توان لکه‌های صاف، گرد و تیره رنگی توصیف کرد که اندازه آنها از ۲ تا ۴ میلی‌متر متغیر است. لک صورت می‌تواند در اثر بارش رنگدانه در یک قسمت خاص (عدم انتشار یکنواخت ملانین در سطح پوست) به وجود آیند زیرا به طور معمول رنگ پوست اطراف آن قسمت روشن‌تر است. لک صورت یک جنبه وراثتی دارد و در صورتی که در خانواده‌ای مشاهده شود احتمال ابتلا به آن در بقیه نیز وجود دارد. لک معمولاً عواقب پزشکی ندارد و باعث بروز هیچگونه اختلالی نمی‌شود. لک صورت به پرتوهای UV نور خورشید حساس است و در مدتی که فرد در معرض نور آفتاب قرار دارد و پس از آن نیز پررنگ‌تر می‌شوند.

درمان لیزری لک صورت، لک‌های حاصل از کهولت سن و ضایعات رنگدانه‌ای پوست

می‌توان با لیزر لکه‌های قهوه‌ای سطحی را برطرف کرد و همچنین لکه‌های پوستی قهوه‌ای رنگ (شیرقهوه)، خال گوشتی، لک و خال‌های صاف رنگدانه‌ای را برطرف کرد. بعضی از رنگدانه‌ها با هیچ کدام از درمان‌های لیزری برطرف نمی‌شوند. لکه‌های Lentigine یا لکه‌های کهولت سن نشانه‌های قهوه‌ای رنگی هستند که در اثر کهولت سن در پشت دست‌ها یا صورت نمایان می‌شوند. لک آفتاب سوختگی در نتیجه آسیب‌های حاصل از آفتاب به وجود می‌آیند و روی کمر، بالای سینه و شانه‌ها دیده می‌شوند. بسیاری از آنها بی ضرر هستند اما همه آنها با افزایش سن بیشتر می‌شوند و جذابیتی ندارند. گرچه خیلی از لکه‌های قهوه‌ای را می‌توان نادیده گرفت، بسیاری از آنها کاملاً آشکار هستند و می‌توانند از زیبایی‌های طبیعی پوست بکاهند. بیشتر لک‌های مادرزادی با درمان از بین می‌روند اما بعضی‌ها دوباره بوجود می‌آیند. این افراد ممکن است به درمان اضافی نیاز داشته باشند که رنگدانه‌هایشان کنترل شود. لک‌های قهوه‌ای رنگی که در اثر کهولت سن بوجود می‌آیند معمولاً با یک مرتبه درمان برطرف می‌شوند.

برطرف کردن لک با لیزر

از بین بردن و درمان لک صورت با لیزر روش بسیار خوبی برای حذف لک پوست ناخواسته ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. از بین بردن و رفع لک صورت با لیزر حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. از شما خواسته می‌شود صورتتان را حسابی بشویید. سپس از شما یک سری عکس پیش از درمان گرفته می‌شود. چشمان شما را می‌بندند و صورت را با لایه خنکی از ژل می‌پوشانند. یک وسیله خنک کننده شبیه سشوار باد خنک برای خنک نگه داشتن صورت استفاده می‌شود. سپس نور لیزر روی یک سری نقاط برای معالجه اعمال می‌شود. بعد از انجام لیزری کرم مخصوص بعد از معالجه و محافظ در برابر نور خورشید به پوست مالیده می‌شود و کار با شما تمام می‌شود.

لیزر لک صورت در اصفهان

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مطلوب

بلافاصله بعد از درمان و چند ساعت پس از آن می‌بینید که لک‌ها تیره‌تر می‌شوند. طی چند روز بعد در سطح پوست منتشر می‌شوند و به طور طبیعی همراه سلول‌های مرده پوست ریخته می‌شوند. در بعضی‌ها این لکه‌ها کاملاً از بین نمی‌رود بلکه فقط روشن‌تر می‌شود. بعد از اولین و دومین معالجه بیمار متوجه بهبودی سریع می‌شود و بهبودی تدریجی‌تر هنگامی است که لک صورت روز به روز روشن‌تر می‌شود.
توصیه می‌شود برای دستیابی به نتیجه مطلوب ۴-۵ مرتبه درمان انجام دهید. و برای دستیابی به نتیجه مطلوب هر ۳ تا ۴ هفته یکبار برای ۴ تا ۵ مرتبه لیزر مراجعه شود. عملیات درمانی را حداقل یکبار در سال هر زمان که لک صورت و پوست مجدداً ظاهر شد انجام دهند.

مدت زمان دوام درمان با لیزر

دوام نتیجه بستگی به نحوه مراقبت شخص از پوستش بعد درمان دارد. درمان لیزری لک پوست و صورت چیزی شبیه سفید کردن دندان است. وقتی شخص دندان خود را سفید می‌کند رنگ آن سفید می‌شود اما با گذشت زمان اثر قهوه، سیگار، الکل یا دیگر غذاهایی که ایجاد لک می‌کنند باعث لک شدن مجدد دندان‌ها می‌شوند و مجدداً سفید کردن دندان لازم می‌شود. به همین صورت درمان لک صورت با لیزر باعث برطرف شدن لک حاصل از آفتاب می‌شود. اما بیشتر مردم به نحوی در معرض نور آفتاب هستند که لک پوست مجدداً برمی‌گردد و نیاز به درمان مجدد پیدا می‌کنند.

میزان موفقیت لیزر درمانی

درمان لیزری اگر به طور صحیح و باتوجه به نوع پوست و لک انجام شود روی ۹۹% بیماران با موفقیت عمل می‌کند.

البته می‌توان درمان لیزری لک صورت را به طور همزمان با درمان لیزری تنگ کردن حفره‌های صورت و بسیاری عملیات دیگر لیزری روی صورت انجام داد. روش‌های مختلف را می‌توان با یکدیگر ترکیب کرد و نتیجه حتی مطلوب‌تری بدست آورد.

حتی اگر شما تزریق بوتاکس یا درمان های حجم دهنده‌ای از این قبیل داشته باشید باز هم می‌توانید درمان لیزری لک صورت و پوست انجام دهید. اگر قصد دارید صورت خود را بوتاکس کنید توصیه ما این است که اول درمان لیزری انجام دهید، یکی دو هفته صبر کنید و بوتاکس یا عملیات تزریق پوست را بعد از آن انجام دهید. سپس دو هفته تا شروع مرحله دوم درمان لک صورت با لیزر باز هم صبر کنید.

کلینیک پوست و مو صدف اصفهان، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب، لیزر موهای زائد شما را با جدیدترین دستگاه‌ها، به بهترین شکل ممکن و بروزترین تکنولوژی‌های روز دنیا انجام می‌دهد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مراقب بعد پیوند مومراقب بعد پیوند مو

بعد از انجام هر عمل جراحی یا سرپایی بیمار باید مراقبت‌هایی را جهت تسریع در روند بهبودی و کسب نتیجه حداکثری انجام دهد. کاشت مو هم از این قاعده مستثنی نیست. ... ادامه مطلب

تزریق ژل به پیشانیتزریق ژل به پیشانی

چروک‌های پیشانی از خطوطی هستند که در چهره بسیار مشخص هستند.چین و چروک‌های پیشانی و اطراف چشم‌ها فرد را عصبانی نشان می‌دهند. این خطوط به خاطر انقباض ماهیچه‌های پیشانی حین بالا بردن ابرو‌ها به وجود می‌آیند. ... ادامه مطلب

نکات پیوند ابرونکات پیوند ابرو

این حقیقت غیر قابل انکار است که هرچند شما چشم‌های زیبایی داشته باشید اما اگر ابروهای شما نامرتب و به هم ریخته یا کم پشت باشد زیبایی آنها دیده نخواهند شد. مهمترین عامل زیبایی و گیرایی چشمان یک شخص ابروهای زیبا و مرتب می‌باشد، داشتن ابروهای شکیل و بلند و پرپشت یکی از آیتم های اصلی زیبایی در چهره است. ... ادامه مطلب

مطلبی برای نمایش وجود ندارد
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465