منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564
درمان لک صورت در کلینیک صدف | بهترین دکتر پوست اصفهان

انواع لک صورت

کک ومک :

کک و مک‌، لکه‌های قهوه‌ای کم رنگ کوچک به اندازه 1 تا 2میلی متر است و در اوایل زندگی ظاهر می‌شود. کک و مک تبدیل به خال نمی‌شود. رنگ کک و مک‌ها متفاوت است آنها ممکن است قرمز، زرد، برنزه، قهوه‌ای روشن و یا سیاه باشند. اما همیشه از رنگ پوست اطراف خود تیره‌ترند چرا که آنها در نتیجه باقیماندن رنگدانه‌ای تیره به نام ملانین ایجاد می‌گردند. کک و مک نتیجه توزیع ناموزون و نامتوازن رنگدانه ملانین در پوست می‌باشد. به عبارت دیگر ناشی از ته نشین شدن نامتعارف ملانین در یک نقطه از پوست می‌باشد.

درابتدا تعداد آن کم است ولی به مرور زمان و درصورتیکه شخص مبتلا به پزشک مراجعه نکند یا راه‌های پیشگیری را رعایت نکند، تعداد آن بتدریج زیاد می‌شود‌، در بروز کک ومک عوامل ژنتیکی یا سرشتی کاملا دخیل است ولی عوامل محیط خصوصا نور آفتاب در بروز و تشدید آن کاملا اثر دارد، عوامل هورمونی هم در بروز آن نقش دارد مثلا بعضی خانم‌هایی که باردار می‌شوند یا افرادی که به سن بلوغ می‌رسند افزایش تعداد کک ومک را کاملا حس می‌کنند‌، در مواردی هم استرس و تنش‌های عصبی باعث تشدید کک ومک در افراد مستعد می‌شود.

ملاسما یا لک حاملگی :

ملاسما یکی از رایج‌ترین دلایل ایجاد لک صورت است و اغلب در خانم‌های مراجعه کننده براي درمان لک صورت دیده مي‌شود که یک لک اکتسابی قهوه‌ای رنگ است که بصورت آهسته بوجود مي‌آيد.

به علت این که این لک‌ها بیش‌تر در زنان باردار ظاهر مي‌شود یا عود مي‌کند‌، به لک‌های حاملگی شهرت دارد، ولی می‌تواند در خانم‌های مجرد و به ندرت در مردان هم دیده شود. این لک‌ها بیش‌تر در انواع‌، پیشانی و چانه دیده مي‌شود و در اشخاص سبزه مشخص است.

تیرگی یا لک پوست معمولاً بعد از زایمان ناپدید مي‌شود‌، ولی ممکن است براي ماه‌ها یا سال‌ها باقی بماند. این نوع لک صورت ممکن است بدون علت مشخص یا بصورت خانوادگي، مخصوصا در افرادی که حتی در تماس با نور افتاب خفیف تیره می‌شوند‌، دیده شود.

برخی خانم‌ها متوجه می‌شوند که درست پیش از قائدگی، لک‌ها واضح‌تر مي‌شود‌. ملاسما یا لک حاملگی بطور شایع در خانم‌هایی که قرص ضد بارداری استفاده مي‌کنند‌، دیده مي‌شود که در تماس با نور آشکارتر مي‌شود .

این خانم‌ها زمانی که باردار شوند، همین لک را پیدا مي‌کنند‌. زمان زيادي طول می‌کشد تا بعد از قطع قرص ضد بارداری، این لک بر طرف شود و یا امکان دارد که هیچوقت بطور کامل برطرف نشود.

بهترین درمان لک های پوستی در کلینیک صدف

لک‌های پیری:

بروز لکه‌های پیری ربطی به بالا رفتن سن ندارد، بلکه به قرار گرفتن در معرض نور افتاب مربوط مي‌شود‌.

لکه‌های پیری، کک و مک‌های ناشی از نور افتاب هستند، و تماماً بر پشت دست دیده می‌شوند‌. در افردی که زیاد در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، این لکه‌ها بر روی صورت هم پیدا می‌شوند‌. وجود این لکه‌ها در اشخاص مسن، عادی است، ولی در اثر تماس زیاد با آفتاب، ممکن است در اواخر دهه‌های سوم، چهارم و پنجم زندگی هم بروز کنند.

حتی کم قرار گرفتن ، در معرض افتاب، هم سبب ایجاد لکه های پیری میشوند . نور خورشید دارای پرتوهای فرا بنفش است که سبب برنزگی و سوختگی پوست ميشود .

با بالا رفتن سن، این برنزه شدن، رسوب بیش از حدّ رنگدانه ها را در پوست موجب می‌گردد. این لکه‌ها را لکه‌های کبدی و لکه‌های خورشیدی هم می‌نامند.

لکه‌های جای جوش :

بعضی از افراد مبتلا به آکنه یا جوش دچار لکه‌های بعد از بهبود‌ی جوش می‌شوند بطوریکه فرد ابتدا دچار جوش‌های قرمز یا چرکی می‌شود و به مرور زمان وقتی جوش‌ها خشک می‌شود لک قهوه‌ای یا بعضا لک قرمز به جای می‌گذارد‌، خصوصا اگر فرد جوش خود را دستکاری کند احتمال لک قهوه‌ای یا لک تیره بعد از جوش زیاد می‌شود‌، در بسیاری از این افراد این حالت یعنی گذاشتن لک بعد از جوش یک زمینه یا استعداد ارثی هم دخیل است خصوصا در مورد لکه‌های قرمز بعد از جوش این علت یعنی زمینه ژنتیکی مهمتر است چرا که دیده شده افرادی بدون آنکه جوش را دستکاری کنند دچار اسکارها ولکه‌های قرمز ( وگاها لکه قهوه‌ای ) بعد از بهبودی جوش می‌شوند‌، در ضمن نوع جوش هم در گذاشتن لک اثر دارد مثلا جوش‌های عمیق و کیستی و چرکی احتمال بیشتری برای گذاشتن لک دارند‌، دوام و مدت جوش هم در ایجاد لک بعد از جوش موثر است مثلا کسی که جوش‌های صورت خود را درمان نمی‌کند و جوش‌ها بمدت طولانی باقی می‌مانند و احتمال لک زیاد می‌شود خصوصا اگر شخص در معرض نور آفتاب قرار گیرد این مورد بیشتر رخ می‌دهد‌. کلینیک صدف به شما پیشنهاد می‌کند در صورت بروز جوش سریعا به پزشک مراجعه کنید.

کلینیک صدف اصفهان با مجرب‌ترین پزشکان و با استفاده از سیستم به روز دنیا آماده خدمات در زمینه بهترین پیوند مو می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تزریق فیلر به لبتزریق فیلر به لب

حجیم بودن لب‌ها از ملاک‌های زیبایی و چهره در این دوره محصوب می‌شود. از این رو، شمار متقاضیان برای حجیم کردن لب‌ها روز افزون است و خانم‌های زیای به دنبال روش‌های تزریق برای حجم دادن لب‌هایشان هستند که انجام بعضی از این روش‌ها ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد و یا غیر استاندارد باشد. ... ادامه مطلب

کاشت مو به روش sutکاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش اس یو تی چیست و چگونه انجام می‌شود؟ این روش پیوند موی طبیعی برای شما مناسب است؟ قبل و بعد از کاشت مو چه نکاتی را باید بدانید؟ آیا کاشت مو برای پرپشت شدن موهای شما مناسب است یا نه؟ در این مقاله به بررسی این موارد می‌پردازیم ... ادامه مطلب

کاربرد لیزر میکرونیدلینگکاربرد لیزر میکرونیدلینگ

از آن‌جایی که صورت بیشتر از قسمت‌های دیگر بدن درمعرض دید است بنابراین در انتخاب درمان‌های پوست صورت باید دقت خاصی انجام شوند. اگر پوست صورت درطول درمان دچار آسیب شود فرد مجبور خواهد بود تمام عمر خود را با زخم و نشانه‌های ناشی از درمان زندگی کند. ... ادامه مطلب

مطلبی برای نمایش وجود ندارد
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465