منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564
لیزر فرکشنالنوبت دهی اینترنتیلیزر کیوسوئیچ
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو و ابرو / معایب و مزایای کاشت ابرو به روش FUT

معایب و مزایای کاشت ابرو به روش FUT

ابرو یکی از برجسته‌ترین عضوهای صورت است که زیبایی آن، جذابیت صورت را دوچندان می‌کند و وجود هرگونه نقص در آن می‌تواند موجب کم شدن اعتمادبه‌نفس فرد شود. حالت‌های چهره اکثراً با ابرو نشان داده می‌شود و ابرو وظیفه‌ی محافظت از چشم‌ها را بر عهده دارد. بسیاری از افراد ممکن است در طول عمر خود ریزش موهای ابرو را تجربه می‌کنند. علت این مشکل را می‌توان در وراثت، تغذیه، وجود بیماری‌ها یا حتی حوادث مختلف جستجو کرد.

از گذشته، راه‌های زیادی برای جبران جای خالی ابرو وجود داشته است، از استفاده از لوازم آرایشی گرفته تا راه‌های ماندگارتر مانند تاتو و میکروبلیدینگ. این راهکارها عدم ریزش مجدد ابرو یا سلامت آن‌ها را تضمین نمی‌کنند؛ چه بسا ممکن است عوارض بدتر و جبران‌ناپذیری را هم برای صورت به وجود آورند. بهترین راهکار مقابله با ریزش ابرو، کاشت ابرو است. کاشت ابرو به روش‌های مختلفی قابل انجام است و تا پایان عمر نتیجه آن از بین نخواهد رفت.

کاشت ابرو به روش FUT یکی از روش‌های سنتی کاشت ابرو طبیعی است که برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو یا بهبود ظاهر آن انجام می‌شود. در این روش، متخصص، نواری از مو را از بانک مو (معمولاً پشت سر) برداشته و فولیکول‌های آن را زیر میکروسکوپ جدا می‌کند. از این فولیکول‌ها برای پیوند مو به ناحیه ابرو استفاده می‌شود. نوع برداشت مو در روش FUT با سایر روش‌های کاشت ابرو متفاوت است. سرعت برداشت در این روش از سایر روش‌ها بالاتر است؛ اما باعث ایجاد زخم‌های خطی در ناحیه اهداکننده می‌شود و به دوره نقاهت طولانی‌تری نیاز دارد.

کاشت ابرو یکی از روشهای تخصصی قابل ارائه در کلینیک صدف اصفهان می‌باشد. در این مرکز با بکارگیری موثرترین و جدیدترین روشهای کاشت ابرو، می‌توانید زیبایی ابروهای خود را لمس کنید و با کمترین عوارض ابروهای طبیعی و پرپشت داشته باشید. جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32240827 - 031 تماس حاصل فرمایید.

افراد کاندید مناسب جهت کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT برای تمام مردان و زنانی که از سلامت کامل جسمانی برخوردارند، مناسب است. تنها شرط لازم برای انجام کاشت ابرو به این روش انجام آزمایش‌های ضروری و بررسی وضعیت سلامت فرد است. افرادی که دچار بیماری‌های عفونی، مشکلات پوستی و دیابت هستند، باید قبل از انجام کاشت با پزشک مشورت کنند. ازآنجایی‌ که کاشت ابرو به روش FUT با جراحی و ایجاد اسکارهای خطی همراه است، این روش برای کسانی که با مشکلات لخته شدن خون و بهبود زخم مواجه هستند، مناسب نیست.

کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو به روش FUT

FUT یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کاشت ابرو است. محبوبیت کاشت ابرو به روش FUT بیشتر به دلیل امکان انتقال بیشتر گرافت‌های مو به ابرو نسبت به سایر روش‌هاست؛ بنابراین این روش می‌تواند ابروهایی متراکم و زیبا برایتان به ارمغان آورد. برداشت نواری مو در این روش باعث سالم ماندن فولیکول‌های میانی شده و آسیب به آن‌ها را به حداقل ممکن می‌رساند. همچنین موقع کاشت به روش FUT شکاف‌های ریزی در ناحیه ابرو ایجاد می‌کنند تا کاشت فولیکول‌ها باعث آسیب رسیدن به بافت‌های اطراف نشود. برداشت نواری مو در این روش، بسیار سریع‌تر از سایر روش‌هاست؛ بنابراین زمان کلی عمل را کوتاه‌تر می‌کند.

معایب کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT با تمام مزایایی که دارد، عاری از مشکل نیست. بعضی از معایب کاشت ابرو به این روش عبارت‌اند از:

اقدامات قبل از عمل کاشت ابرو به روش FUT

قبل از عمل باید برای مشاوره به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک، وضعیت سلامتی شما را با دقت معاینه می‌کند و حتی برای اطمینان از مناسب بودن انجام عمل، آزمایش‌هایی مانند هپاتیت و ایدز و غیره برایتان تجویز می‌کند. در این زمان می‌توانید عکس مدل ابروی دلخواهتان را به پزشک نشان دهید و در مورد آن با او مشورت کنید.

مراحل کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT با برداشت یک نوار کوچک از پشت سر بیمار شروع می‌شود. این ناحیه به طور ژنتیکی در مقابل طاسی، مقاوم‌تر است. فولیکول‌های مو از این نوار جدا شده و در آخر در محل‌های معین با عمق و زاویه مشخص کاشته می‌شوند.

برداشت مو از بانک مو

برای کاشت ابرو معمولاً از واحد‌های یک یا دو تار استفاده می‌شود؛ چرا که این موها ظریف‌ترند و بیشتر از موهای ضخیم به ابرو شباهت دارند. برای هر ابرو تقریباً ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرافت مورد نیاز است. برای برداشت مو پزشک بعد از انجام بی‌هوشی، نوارهایی از پشت سر برداشته سپس آن ناحیه را بخیه می‌زند. در همین حین، نوار پوستی برای جدا کردن فولیکول‌ها به اتاق مخصوص منتقل می‌شود.

آماده‌سازی گرافت‌ها

نوار برداشت شده برای پیوند باید تجزیه و پردازش شود. بدین منظور بافت را با استفاده از میکروسکوپ‌‌های قوی به واحدهای فولیکولی تقسیم می‌کنند. جداسازی فولیکول‌ها یکی از حساس‌ترین بخش‌های پیوند ابروست. چرا که در صورت آسیب به ساختار طبیعی آن‌ها، فولیکول‌ها دیگر قابل کاشت نخواهند بود.

اینستاگرام کلینیک صدف

طراحی و کاشت ابرو

هنر و تجربه‌ی پزشک در ترسیم و ایجاد یک مدل زیبا و متناسب با چهره‌ی شما بسیار مهم است. بعد از طراحی مدل، ناحیه ابرو را تمیز و بی‌حس می‌کنند. پزشک با استفاده از چاقوی جراحی شکاف‌های ریزی در قسمت‌های موردنظر ایجاد می‌کند و فولیکول‌های برداشت شده را با جهت و زاویه مناسب داخل شکاف‌ها، پیوند می‌زند. موهای ابرو باید در عمق مناسب و با زاویه ۱۵ درجه از پوست کاشته شوند تا به هنگام رویش ظاهری طبیعی داشته باشند. ابروهای کاشته شده باید حداقل تا دو روز بعد از کاشت با باند و گاز پوشانده شوند.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT به دلیل ایجاد زخم در ناحیه اهداکننده، دوره‌ی نقاهت طولانی‌تری دارد. در این مدت باید زخم‌ها و ابروها را با آب ولرم و به آرامی بشویید. بعد از تمیز شدن آن‌ها می‌توانید از پمادهای تجویزشده برای مرطوب نگه داشتن و از بین بردن دلمه‌ها و پوسته‌ها استفاده کنید. تابش مستقیم نور خورشید، برخورد هر چیزی با ابروها و انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش در هفته‌های ابتدایی بعد از پیوند، باعث ریزش و عدم پیوند فولیکول‌ها خواهد شد؛ پس از آن‌ها اجتناب کنید.

همشهریان گرامی! برای دستیابی به بهترین نتایج درمان بیماریهای پوستی، حتما به متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید. زیرا با بکارگیری نادرست و غیر اصولی این روشها توسط افراد غیر متخصص، نه تنها مشکلات کاهش پیدا نمی‌کند؛ بلکه ممکن است دچار عوارضی شوید که به سادگی رفع نشوند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تاثیر تزریق فیلر و ژل در زیباییتاثیر تزریق فیلر و ژل در زیبایی

تزریق ژل یا استفاده از سایر روش‌های تزریق فیلرهای پوستی می‌توانند این حجم از دست رفته را جبران و چین و چروک‌های صورت را صاف کنند. البته رفع چین و چروک‌ها فقط یکی از کاربردهای این روش درمانی است و می‌توان از آن در افزایش حجم لب‌ها، لیفت ابرو، رفع گودی‌های صورت و موارد دیگر استفاده کرد. ... ادامه مطلب

آلوپسی آندروژنتیک و ارتباط آن با آندروژنآلوپسی آندروژنتیک و ارتباط آن با آندروژن

اگرچه آلوپسی می تواند در هر نقطه از بدن اتفاق بیفتد ، اما بیشترین ناراحتی را برای پوست ایجاد می کند. ریزش مو می تواند از یک لکه کوچک لخت که به راحتی با آرایش مو پوشیده می شود تا الگوی پراکنده و واضح تر، متغیر باشد. آلوپسی در زنان تأثیرات مخربی بر عزت نفس ، بهزیستی روانشناختی و تصویر بدن دارد ... ادامه مطلب

فیلر چیست و انواع آن کدام است؟فیلر چیست و انواع آن کدام است؟

فیلرهای پوستی یا همان پرکننده ها، از لحاظ ساختار و ترکیبات دارای انواع مختلفی هستند که در این مقاله به معرفی آنها و بررسی تاثیراتشان خواهیم پرداخت ... ادامه مطلب

مطلبی برای نمایش وجود ندارد
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین