منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564

مراحل کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت در چند سال گذشته، به ویژه در زمینه جوانسازی پوست و زیبایی کاملاً محبوب و مشهور شده است. روش‌های کلینیکی پوستی و غیر جراحی به شما امکان می‌دهد که با شکل دادن به قسمت‌ های خاص صورت، خطوط برجسته‌ای به صورت خود اضافه کنید.

آنچه در این مطلب میخوانید

به طور معمول مناطق جهت زاویه سازی صورت گونه، چانه و فک هستند؛ اما در هر مورد از این نقاط مقدار فیلر مورد نیاز برای هر شخص کاملاً متفاوت است. کانتورینگ صورت روشی بدون جراحی برای تقویت و تعریف زوایای طبیعی، طرح ها و ساختار صورت است تا صورت جلوه‌ای تازه‌تر و ساده‌تر پیدا کند. به دلیل تهاجمی بودن روش‌های جراحی و همچنین هزینه زیاد آنها، افراد بیشتر تمایل به انجام روش‌های غیر جراحی که ایمن‌ تر و مقرون به ‌صرفه‌ هستند، دارند. همچنین اسکار زخم و جراحی با این روش‌ ها بر روی صورت باقی نخواهد ماند. فرد دردی نداشته و دوران نقاهت آن طولانی نخواهد بود. در ادامه انواع این روش‌ها جهت کانتورینگ صورت، معرفی می‌گردد.

در کلینیک تخصصی صدف با کادری مجرب، تحت نظر پزشک پوست، کانتورینگ صورت انجام می‌ پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ های 8 - 32240827 و 32214564 تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای کانتورینگ صورت

مراحل کانتورینگ صورت

انواع روش‌ های کانتورینگ صورت

انواع روش‌های کانتورینگ و زاویه سازی صورت بدون جراحی به شرح زیر می‌باشند:

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

تزریق چربی یک روش نسبتاً غیرتهاجمی است و مراحل مختلفی جهت انجام آن وجود دارد. ابتدا با استفاده از تکنیک‌های استاندارد جهت برداشت چربی از نواحی مورد نظر بدن که می‌تواند شکم، باسن یا ران باشد استفاده می‌شود. آسپیراسیون چربی از طریق برش‌های ریز انجام می‌شود که تقریباً هیچ جای زخمی باقی نمی‌گذارد.

چربی حاصل از برداشت، با استفاده از حداقل تغییرات، به آرامی برای تزریق آماده می‌شود. با استفاده از کانول های ریز که از طریق برش‌های ریز در نواحی موردنظر جهت انتقال چربی‌ ها صورت می‌ گیرد به راحتی در خطوط، نواحی گود و خالی و همچنین نواحی بدون حجم صورت تزریق می‌شوند تا سبب جوانسازی و بازسازی حجم از دست رفته در بافت موردنظر شود.

مزایای کانتورینگ صورت با تزریق چربی

از جمله مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

ژل تزریق زاویه سازی صورت (تزریق ژل صورت) حاوی اسید هیالورونیک هستند. یک پروتئین طبیعی است که در درم پوست وجود دارد و فیلرهای تزریق در ساختار و دوام خودشان متفاوت می باشند. انواع مختلفی از فیلر های HA در کانتور کردن صورت برای اضافه کردن یا جایگزینی حجم آن در صورت استفاده می‌شود.

روش درمان به این‌گونه است که با استفاده از یک سوزن کوچک یا کانول (سوزن بلانت) انجام می‌شود؛ زیرا ژل باید در زیرپوست قرار بگیرد. تزریق ژل در فرایند زاویه سازی صورت معمولاً به‌منظور برجسته کردن گونه، صورت، جوانسازی پوست و با علامت زدن سه قسمت بر روی صورت، ژل تزریق می‌شود. بی‌حسی موضعی روی پوست اعمال می‌شود و تزریق ژل همچنین حاوی بی‌حسی موضعی است که بی‌حسی به کاهش ناراحتی کمک می‌کند. بین ۳-۴ میلی‌ لیتر ژل معمولاً در نواحی مختلف صورت تزریق می‌شود و اگرچه هنگام تزریق می‌تواند بسیار دردناک باشد؛ اما بعد از آن درد وجود ندارد.

مزایای کانتورینگ صورت با ژل

یکی از روش‌های زاویه سازی فک و صورت از تزریق چربی می‌باشد. این روش مزایای خاص خود را دارد که به اختصار شرح داده ایم:

1. متقارن و موزون‌تر شدن حالت صورت

2. جذابیت و برجسته شدن اجزای مختلف صورت

3. کانتور کردن و پوشاندن عارضه هایی مانند کوتاهی فک

4. از بین رفتن گردی صورت

5. برطرف شدن لاغری بیش از حد صورت

6. بهبود ظاهر صورت از نمای نیم رخ

7. تناسب فک با سایر اجزای صورت

کانتورینگ صورت با نخ

این روش نیز یکی از محبوب‌ ترین روش‌های استفاده شده در زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره) است. در این روش ابتدا پزشک معالج نواحی ورود و خروج نخ را بر روی صورت بیمار مشخص می‌ کند. سپس با سوزن‌ های نازک و مخصوص این کار، نخ‌ ها را وارد قسمت‌ های مورد نظر کرده و پس از خروج، نخ‌ ها را گره‌زده و آن را زیر پوست مخفی می‌کند. استفاده از نخ باعث لیفتینگ و بالا کشیدن پوست می شود. نتایج حاصل از زاویه سازی صورت با نخ، آنی و قابل مشاهده است. این روش هیچ‌ گونه عارضه‌ ای ندارد و باعث ایجاد زخم یا اسکار بر روی صورت نمی‌ شود.

مزایای کانتورینگ صورت با نخ

کانتورینگ صورت با بوتاکس

در این روش بوتاکس به قسمت‌های از چانه تزریق می‌شود تا چانه کوچک‌ تر به نظر آید. این روش بدون جراحی انجام شده و بیمار در حین انجام آن کوچک‌ ترین دردی را احساس نمی‌ کند. این روش برای کسانی که می‌خواهند قسمت پایین صورتشان کشیده‌تر به نظر آید یا افراد دارای فک مربعی شکل، بسیار مناسب است.

مزایای کانتورینگ صورت با بوتاکس

راه حل سریع و بدون درد است و نیازی به بی‌هوشی یا دوره‌ی نقاهت ندارد.

کانتورینگ صورت با هایفوتراپی

زاویه سازی فک و صورت با دستگاه هایفو امکان پذیر می‌باشد. در این روش با تابش امواج فراصوت بر روی پوست که باعث کلاژن سازی و لیفت پوست و کمی چربی سوزی می شود، زاویه سازی انجام می‌پذیرد.

مزایای کانتورینگ صورت با هایفوتراپی

افراد مناسب جهت کانتورینگ صورت

برای انجام عمل زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره)، حالت صورت افراد باید دارای ویژگی‌هایی باشد. به‌عبارت‌دیگر این عمل برای همه قابل انجام نیست و افرادی با ویژگی‌های ذیل می‌ توانند گزینه مناسبی برای این عمل باشند.

مزایا و معایب تکنیک‌ های کانتورینگ صورت

زاویه سازی صورت با شیوه‌های مختلفی از قبیل تزریق ژل یا تزریق چربی انجام‌پذیر است که شیوه‌هایی کم دردسر و غیرتهاجمی یا کم تهاجمی هستند، می‌توان گفت تقریباً روش‌هایی بی‌خطر می‌باشند. رسیدن به نتیجه‌ی ایده آل منوط به تبحر پزشک نیز می‌باشد. پزشک می‌تواند محل و میزان تزریق را طوری کنترل کند که فرد به نتیجه‌ی دلخواه برسد بنا به خواست فرد می‌توان زاویه سازی را به‌صورت ظریف و طبیعی نشان داد و یا می‌توان تغییرات بسیار چشم‌گیر در چهره ایجاد کرد.

انتخاب شیوه‌های زاویه سازی صورت به روش تزریقی به عهده خود فرد است که می‌تواند دائمی و یا موقت باشد. برخلاف تکنیک‌های جراحی که همه دائمی هستند این روش در هر دو حالت ممکن است. اگر به دنبال تغییر موقت هستید و تمایلی ندارید به طور دائم این کار را انجام دهید می‌توانید از شیوه‌های تزریقی ژل‌ها یا فیلرها استفاده کنید نتایج این روش برگشت‌پذیرند و اگر فرد از نتیجه‌ی کار راضی نباشد پزشک می‌تواند با تزریق یک نوع آنزیم تأثیر تزریق را از بین برده و چهره را به حالت قبل برگرداند.

بین تکینک های زاویه سازی صورت، تزریق ژل و چربی محاسن بیشتری نسبت به تکنیک‌های دیگر دارد می‌توان گفت هم بی‌خطر هستند و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشند و همچنین در صورت راضی نبودن فرد، تزریق ژل قابل برگرداندن است. شیوه‌های جراحی علاوه بر دوره نقاهت طولانی، عوارض و مراقبت‌های طولانی بعد از جراحی هزینه‌های گزافی نیز در بر خواهد داشت.

اینستاگرام کلینیک صدف

عوارض کانتورینگ صورت

عوارض زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره)، در روش‌های مختلف باهم متفاوت است؛ اما در حالت معمول تورم و درد پس از عمل، بین همه آنها مشترک است که پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. عوارض دیگری مانند عفونت، خون‌مردگی و عدم تقارن در روش تزریق با ژل ممکن است به وجود آید.

کلینیک تخصصی صدف با کادر پزشکی متخصص و مجرب به همراه جدیدترین تجهیزات پوست و زیبایی، آماده ارائه انواع خدمات لیزری و روش های غیر لیزری جوانسازی پوست ، کاشت مو و ابرو و لیزر موهای زائد در اصفهان، به مراجعه کنندگان گرامی می‌ باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا کاشت ابرو دائمی است؟آیا کاشت ابرو دائمی است؟

اگر به مرور زمان ابروهایتان خالی و کم پشت شده است ؛ کاشت ابرو بهترین و ماندگارترین روش دائمی ترمیم ابروها به شکل طبیعی می‌ باشد ... ادامه مطلب

انواع روشهای غیرجراحی برای بالا کشیدن ابروهاانواع روشهای غیرجراحی برای بالا کشیدن ابروها

لیفت ابرو به روش غیر جراحی، روشی سریع و ساده برای بازیابی جوانی از دست رفته بدون پرداخت هزینه های زیاد و گذراندن دوره های نقاهت طولانی متداول پس از عم ... ادامه مطلب

بیماری پوستی پسوریازیس را بشناسیمبیماری پوستی پسوریازیس را بشناسیم

پسوریازیس نوعی بیماری خود ایمنی مزمن است که انواع مختلفی دارد و پسوریازیس پلاکی رایج‌ترین شکل این بیماری است . ... ادامه مطلب

کلینیک پوست صدف

کلینیک صدف یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست ، لیزر و پیوند مو در شهر زیبای اصفهان میباشد.
کلینیک صدف در سال 1389 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني خانم دکتر گیتا فقیهی متخصص پوست ومو ،استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاسیس و راه اندازی گردید.
هدف ما استفاده از جديدترين و پيشرفته ترين دستاوردهاي دانش و تکنولوژي در محيطي مدرن و آرام بخش براي ارائه بهترين خدمات در حوزه پوست، مو و زيبايي و مطابق با استانداردهاي FDA و وزارت بهداشت و درمان مي باشد.
اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته پوست، مو، زيبايي و ليزر و تناسب اندام خدمات خود را ارائه مي دهد. کلینیک صدف مجهز به کلیه دستگاههای تخصصی در زمینه پوست و مو و جوانسازی که مورد تایید پزشکان متخصص پوست و مو است، میباشد.
انواع خدمات با مناسب ترین تعرفه در محیطی کاملا زیبا، آرام توسط پزشکان مجرب و متخصصین با جدیدترین متد روز دنیا ارائه میگردد.
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین