منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564
لیزر کیوسوئیچلیزر فرکشنالکاشت ابروی طبیعی

انواع پیلینگ

یک نوع تقسیم بندی براساس نوع عامل لایه‌برداری وجود دارد:

1-پیلینگ شیمیایی‌:
لایه‌برداری شیمیایی به معنی تخریب و برداشت کنترل شده لایه‌هایی از پوست به واسطه ترکیبات شیمیایی با هدف محو آثار باقیمانده از جوش و آکنه، کک ومک و انواع لکه‌های پوستی است. پیلینگ بسته به عمق آن از یک روز تا دو هفته به طول می‌انجامد و پس از دوره پوسته‌ریزی، پوستی جد‌ید جایگزین می‌گردد. عمق پیلینگ به غلظت ماده موثره، تعداد دفعات مصرف و مدت زمانی که روی پوست می‌ماند، بستگی دارد. از اینگونه مواد می‌توان به سالسیلیک اسید، اسید لاکتیک، اسید کربولیک (فنل) اسید‌تری کلرواستیک، رزور سینول، اسیدرتینوئیک اشاره نمود.

2- پیلینگ مکانیکی‌:

در پیلینگ مکانیکی به وسیله وسایل الکترومکانیکی خاصی پوست ساییده می‌شود و در رفع اسکارهای عمیق‌تر ناشی از آکنه‌ها کاربرد بیشتری دارد.

3- پیلینگ لیزری‌:

پیلینگ لیزری که در سال‌های اخیر صورت می‌گیرد در حال حاضر از دو نوع لیزر برای لایه برداری استفاده می‌شود. لیزردی اکسید کربن، لیزراربیم یاگ که در این دو نوع لیزر از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی آنها برای لایه‌برداری پوست استفاده می‌شود.

انواع پیلینگ در اصفهان

انواع پیلینگ پوست بر اساس عمق لایه‌برداری پوست

پیلینگ سطحی‌:

ملایم‌ترین نوع لایه برداری است که به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی‌حسی، با استفاده از فرآورده‌های حاوی یک اسید رقیق روی انواع پوست قابل اجراست. اساساً اپیدرم یا روپوست را مورد عمل قرار می‌دهد و در موارد چین و چروک‌های ظریف ناشی از آفتاب، کک و مک، لکه‌های بارداری و تغییرات رنگ پوست، اسکارهای خفیف آکنه و ضایعات آفتابی خفیف به کار می‌رود. پوسته‌ریزی اندکی به مدت 5-3 روز ایجاد می‌شود و یک هفته بعد قابل تکرار است. باید توجه داشت که آثار مثبت این نوع پیلینگ چندان محسوس نبوده، قادر به حذف کامل چین و چروک یا لکه‌های پوستی نمی‌باشد. لذا برای کسب نتایج مطلوب تکرار آن الزامی است.

پیلینگ متوسط‌:

در پیلینگ متوسط لایه‌برداری عمیق‌تر و موثرتر از پیلینگ سطحی بوده و به درم یا پاپیلر می‌رسد و ترمیم آن حدود 8-7 روز طول می‌کشد و در صورت نیاز بالینی چند هفته بعد می‌توان آن را تکرار کرد. از آنجایی که پیلینگ متوسط موجب سوختگی درجه 2 پوست می‌گردد، عوارض آن از نوع قبلی بیشتر است و چند روز استراحت در منزل الزامی است. احتمالاً بروز درد و تورم خصوصاً در مناطق اطراف چشم وجود دارد هدف از انجام پیلینگ متوسط از بین بردن چین و چروک‌های خفیف تا متوسط تغییرات پیگمانتاسیون و لکه‌های پوستی، ضایعات جدی و سایر آثار دراز مدت ناشی از تشعشات خورشید است.

پیلینگ عمیق‌:

این پیلینگ به درم رتیکولر و لایه‌های عمیقی پوست نفوذ می‌کند و موجب سوختگی درجه 2 می‌شود. در مواردی که ضایعات عمیق مانند چین‌های عمیق پوستی و اسکارهای شدید آکنه و در بیمارانی که دچار پیری پوست ناشی از آفتاب بوده ولی مایل به جراحی نیستند استفاده می‌شود. از سایر انواع پیلینگ موثرتر ولی در عوض دارای عوارض جانبی شدیدتر است. جایگزینی پوست جدید از 10 تا 14 روز بعد آغاز می‌شود. بنابراین پوست تا 3 هفته قرمز و ملتهب بوده، درمان کامل آن ممکن است تا چندین ماه به طول بیانجامد استراحت در منزل پس از انجام این نوع پیلینگ الزامی است.

آدرس اینستاگرام کلینیک صدف

زیبایی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروزه افراد است. ابرو نیز، از مهم‌ترین عوامل زیبایی فرد است. کلینیک صدف با متدهای روز آماده ارائه خدمات کاشت ابرو به شما عزیزان در اصفهان می‌باشد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بهترین روشهای جوانسازی پوستبهترین روشهای جوانسازی پوست

با توجه به آثاری که درطی زمان، در اثر بالا رفتن سن، عوامل محیطی و سبک زندگی، بر روی پوست ایجاد می‌شود، چین و چروک، تیرگی و لک و از دست دادن طراوت و شادابی پوست امری بدیهی است. امروزه با پیشرفت علم پزشکی راه‌های زیادی برای جوانسازی پوست به وجود آمده است که در این متن به برخی از آنها اشاره شده است. ... ادامه مطلب

اسکلروتراپی واریس چگونه انجام می شود؟اسکلروتراپی واریس چگونه انجام می شود؟

اسکلروتراپی یک روش درمانی است که در آن پزشک به تزریق دارو به درون رگ‌های خون یا رگ‌ها لنفاوی می‌پردازد و با این کار موجب تحلیل رفتن رگ‌های ناخواسته می‌شود. این روش معمولا برای درمان رگ‌های واریس یا رگ‌های عنکبوتی به کار می‌رود ... ادامه مطلب

انواع روش‌های پیوند موانواع روش‌های پیوند مو

کاشت مو به تکنیکی گفتته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده یا همان بانک مو، به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. ... ادامه مطلب

مطلبی برای نمایش وجود ندارد
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین