منو اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف - تلفن : 8 - 32240827 | 32214564
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزرهای جوانسازی / در چه مواردی می توان از دستگاه آی پی ال IPL استفاده نمود؟

در چه مواردی می توان از دستگاه آی پی ال IPL استفاده نمود؟

آی پی ال یکی از روش‌های درمانی است که برای بسیاری از مشکلات پوستی استفاده می‌شود. از لحاظ عملکرد آی پی ال تقریباً شبیه به لیزر عمل می‌کند. آی پی ال از فلش لامپ‌های زنون تشکیل شده که نور چند طول موجی ایجاد می‌کند. IPL جزء دستگاه‌های لیزر نیست، بلکه یک سیستم درمانی است که با پالس‌های نوری کار می‌کند؛ اما عموماً به آن لیزر گفته می‌شود. می‌توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را با استفاده از آی پی ال به‌دست آورد. دستگاه IPL روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد و جوانسازی پوست و روشن نمودن لک‌های صورت وهمچنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه) است.

متخصصین ما در کلینیک صدف اصفهان با استفاده از نوین ترین دستگاه آی پی ال IPL به منظور جوانسازی پوست آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشند. جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌ تلفن 32240827 - 031 تماس حاصل فرمایید.

دستگاه آی پی ال IPL

IPL دستگاه های Light Base هستند که به دلیل ارائه طول‌موج‌های گوناگون، کاربردهای متفاوتی در پوست و زیبایی را از جمله رفع موی زائد، جوانسازی پوست، درمان آکنه و درمان کک و مک و...دارند.

آی پی ال (سیستم‌های نور شدید پالسی) جزو سیستم‌های نوری است که از لیزر تقلید می‌کند و قدرت اثر یا حتی ماندگاری اثرش از لیزرهای رفع موهای زائد کمتر است. این دستگاه، طیفی از طول موج‌ها را از 1200-400 نانومتر، تولید می‌کند. بر اساس فیلتری که جلوی آن قرار داده می‌شود، می‌توان طیف نوری مناسب را برای درمان موهای زائد انتخاب کرد.

تکنولوژی به کار رفته در دستگاه آی پی ال intense pulse light یعنی سیستم‌های نور متراکم پالسی است. در اصل فلش لامپ‌های زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می‌کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می‌توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد.

این نور شدید بر لایه‌ی سطحی پوست (اپیدرم) بی‌اثر بوده و با وارد شدن به لایه‌های عمقی‌تر پوست (درم)، پوست را از درون بازسازی می‌کند طول‌موج‌های مختلف با تأثیر بر ساختمان‌های مختلف پوست موجب درمان ضایعات پوستی می‌شوند.

نحوه انجام آی پی ال

به منظور استفاده از دستگاه آی پی ال، ابتدا ناحیه‌ای که قرار است در معرض پرتوهای آی پی ال قرار گیرد، تمیز می‌شود. سپس یک ژل خنک‌کننده بر روی پوست شما گذاشته می‌شود. حال پرتوهای نوری از دستگاه آی پی ال بر روی پوست شما تابانده می‌شوند. در طول درمان به کمک آی پی ال، شما باید از عینک محافظ برای محافظت از چشم‌های خود استفاده کنید. بسته به این‌که چه بخشی از بدن شما در معرض دستگاه آی پی ال قرار می‌گیرد و وسعت این ناحیه چه قدر است، این روش درمانی ممکن است به ۱۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشد.

در مورد مشکلاتی مانند آکنه یا ضایعات عروقی برای کسب نتیجه مورد نظر ممکن است لازم باشد، شما روش آی پی ال را برای ۳ تا ۶ جلسه تکرار کنید. این جلسات درمانی باید با فاصله ۱ ماه انجام گیرند تا در این بین پوست زمان کافی برای ریکاوری داشته باشد. برداشت موهای زائد با آی پی ال به ۶ تا ۱۲ جلسه درمان نیاز دارد.

 دستگاه آی پی ال

مزایای آی پی ال

دستگاه IPL لیزر نیست؛ اما کارایی و عملکرد مشابهی دارد. ارزان‌تر است و سریع‌تر عمل می‌کند. از دیگر مزایای فناوی آی پی ال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. امکان استفاده برای تمامی نواحی بدن
  2. امکان استفاده در تایپ‌های پوستی مختلف
  3. سرعت بسیار بالا در درمان
  4. تأثیرگذاری مؤثر و بلندمدت

موارد کاربرد IPL

آمادگی برای روش آی پی ال

قبل از انجام روش آی پی ال شما باید از موارد زیر خودداری کنید:

درمان کک‌ومک با آی پی ال

در روش آی پی ال با فیلتر مخصوص کک‌ ومک در تابش به پوست، سلول‌های رنگدانه‌ای پوست پرتوهای نوری را جذب می‌کنند و آن را به حرارت تبدیل می‌کنند. حرارت ایجاد شده، رنگدانه‌های ناخواسته را تخریب می‌کند و روی نواحی کک‌ومک دلمه‌های کوچک بسته می‌شود که در ظاهر چنین به نظر می‌آید که لکه‌ها پررنگ‌تر از قبل شده‌اند. این دلمه‌ها بر روی صورت طی یک هفته و بر روی دست طی دو هفته خواهند ریخت. معمولا کک‌ومک‌ها طی یک تا دو جلسه بهبود می‌یابند.

درمان جوش با آی پی ال

آی پی ال (نور پالسی شدید) با فیلتر مخصوص جوش، باکتری‌های موجود در پوست و عامل ایجاد کننده آکنه را از بین می‌برد. نور مستقیماً غدد چربی بیش فعال را مورد هدف قرار می‌دهد، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و با کمک کردن به فرایند طبیعی التیام بدن باعث می‌شود تا قرمزی پوست از بین برود، جای جوش صورت باقی نماند و کیفیت پوست بهبود یابد. پس از درمان با آی پی ال در نواحی درمان شده حالت پوست پس از چند جلسه کوتاه صاف و یکنواخت می‌شود. این پرتوها می‌توانند با تخریب عروق خونی به رفع قرمزی ناشی از آکنه، روزاسه و اسکار نیز کمک کنند. همچنین پرتوهای آی پی ال با تحریک سلول‌های کلاژن‌ساز پوست می‌توانند سبب سفت‌شدن پوست و رفع چروک‌ ریز آن شوند. روش آی پی ال برای افرادی که دچار اسکارهای کلوئیدی و برآمده می‌شوند و یا زمینه پوستی تیره‌ای دارند توصیه نمی‌شود.

IPL در درمان قرمزی به جا مانده بعد از درمان آکنه نیز بسیار موثر است. برای از بین بردن قرمزی بعد از آکنه شاید یک جلسه IPL نیز کافی باشد. به دلیل تحریک کلاژن‌سازی IPL می‌تواند علاوه بر از بین بردن جوش فعال و قرمزی ناشی از آن و تورفتگی جای بعضی از جوش‌ها را که هنوز قرمز هستند درمان و صاف کند.

جوانسازی با آی پی ال

IPL یک روش غیرتهاجمی برای درمان آسیب‌های پوستی ناشی از آفتاب و پیری پوست است و بدون اینکه آسیبی به سطح پوست برساند سطح پوست این افراد را روشن و شفاف می‌کند. طول موج خاصی از IPL به طور انتخابی، عروق مویرگی متسع پوست و لکه‌های قهو‌ه‌ای ناشی از آفتاب را از بین می برد به علاوه حرارت ایجاد شده در پوست سبب بازسازی کلاژن و سفت‌تر شدن پوست از عمق می‌شود. IPL به تنهایی جهت درمان برخی لکه‌های پوستی مخصوصاً لکه‌های پیری پشت دست و جوانسازی پوست به کار می‌رود و نسبت به سایر روش‌ها برتری دارد از این رو که دو هفته بعد از انجام آی پی ال که دلمه‌ها افتاده و‌ پوست پشت دست‌ها علاوه بر کاهش چشم‌گیر لکه‌های پیری، جوانسازی نیز شده و چروک آن کمتر به نظر می‌رسد.

درمان ضایعات عروقی با آی پی ال

‌‌‌بالا رفتن سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عوامل دیگر می‌تواند باعث شکنندگی در مویرگ‌ها و عروق خونی صورت شده و ضایعات عروقی ایجاد کند که تلانژکتازی (telangiectasias) نام دارد. این اتفاق عروق عنکبوتی را پدید می آورد. گاهی شکنندگی مویرگ‌ها باعث ایجاد قرمزی یا اریتم در پوست و خجالت افراد در جامعه می‌شود. روزآسه بیماری پوستی شایعی است که با قرمزی پوست مشخص می‌شود. تمام این بیماری‌ها به خوبی به IPL پاسخ می‌دهند. ترک‌های پوستی که تازه ایجاد شده‌اند و هنوز ته رنگ قرمز یا بنفش دارند نیز در این مرحله با IPL امکان بهبودی نسبتاً خوبی دارند، این دوره قرمزی معمولاً در روند ترک‌های پوستی کوتاه مدت است و بهترین وقت برای درمان است. زمان که بگذرد ترک‌ها سفید می‌شوند و امکان درمان با IPL وجود ندارد. طی درمان نور IPL توسط خون داخل عروق کوچک جذب شده، عروق را گرم و تخریب می‌کند.

درمان موی زائد با آی پی ال

قبل از این که لیزرهای الکس مورد توجه قرار بگیرند، بیشتر موهای بدن را با دستگاه‌های آی پی ال درمان می‌کردند و نتایج بسیار خوبی طی ۵ تا ۸ جلسه حاصل می‌شد.

آدرس اینستاگرام کلینیک صدف

افراد منع از استفاده از دستگاه IPL

اگر افراد در هر یک از شرایط زیر قرار داشته باشند، کاندیدای مناسبی برای درمان با آی پی ال محسوب نمی‌شوند:

عوارض جانبی IPL

اگر افراد نابلد از این دستگاه استفاده کنند، امکان آسیب به پوست، سوختگی‌های شدید وجود داشته و قرمزی و التهاب بیشتری بعد از آی پی ال دامن گیر افراد خواهد شد؛ اما اگر این دستگاه زیر نظر مستقیم پزشک انجام شود، راه حلی ایمن خواهد بود و عوارض جانبی موقتی چون التهاب و قرمزی پوست، خارش و درد به همراه خواهد داشت که پس از گذشت مدت زمانی این عوارض از بین خواهد رفت.

همشهریان گرامی! برای دستیابی به بهترین نتایج درمان بیماریهای پوستی، حتما به متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید. زیرا با بکارگیری نادرست و غیر اصولی این روشها توسط افراد غیر متخصص، نه تنها مشکلات کاهش پیدا نمی‌کند؛ بلکه ممکن است دچار عوارضی شوید که به سادگی رفع نشوند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف
تلفن : 32240827 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا نتایج بلفاروپلاستی ماندگار است؟آیا نتایج بلفاروپلاستی ماندگار است؟

جراحی بلفاروپلاستی بهترین راه درمان پف و افتادگی پلک بالا است. در این روش جراحی، که بدون نیاز به بیهوشی و به صورت سرپایی، در کلینیک انجام می‌شود؛ پوستها و چربی اضافه پلک بالایی برداشته شده و به اصطلاح پشت پلک باز می‌شود ... ادامه مطلب

لیزر موهای زائدلیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزايش زیادی داشته است. که باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. ... ادامه مطلب

علت ایجاد منگوله پوستی یا زائده گوشتیعلت ایجاد منگوله پوستی یا زائده گوشتی

منگوله پوستی یا زائده گوشتی، زائده های تیره یا همرنگ پوست است که غیر قابل درد و بی آزار بوده و همانند یک آویز کوچک و به وسیله ساقه نازکی به نام پوستر روی پوست متصل هستند. در این بخش به معرفی درمان منگوله پوستی پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

کلینیک صدف یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست ، لیزر و پیوند مو در شهر زیبای اصفهان میباشد.
کلینیک صدف در سال 1389 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني خانم دکتر گیتا فقیهی متخصص پوست ومو ،استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاسیس و راه اندازی گردید.
هدف ما استفاده از جديدترين و پيشرفته ترين دستاوردهاي دانش و تکنولوژي در محيطي مدرن و آرام بخش براي ارائه بهترين خدمات در حوزه پوست، مو و زيبايي و مطابق با استانداردهاي FDA و وزارت بهداشت و درمان مي باشد.
اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته پوست، مو، زيبايي و ليزر و تناسب اندام خدمات خود را ارائه مي دهد. کلینیک صدف مجهز به کلیه دستگاههای تخصصی در زمینه پوست و مو و جوانسازی که مورد تایید پزشکان متخصص پوست و مو است، میباشد.
انواع خدمات با مناسب ترین تعرفه در محیطی کاملا زیبا، آرام توسط پزشکان مجرب و متخصصین با جدیدترین متد روز دنیا ارائه میگردد.
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین